Plavání

Swim

začátečník

Přijďte si otestovat svou výkonnost a zjistit, jak jste připraveni do začátků.

pokročilý

Dokážeme vám připravit kondiční program na celou sezonu, včetně profesionálního poradenství!

výkonostní

Jako triatlonoví profesionálové si zasloužíte i speciální výbavu. Vše od trenažérů až po stravu.

O triatlonovém plavání

Úvodní disciplína triatlonu je pro většinu závodníků stěžejní. Technika kraulu rozhoduje, kolik energie tělo ušetří do dalších fází závodu, určí průběžné pořadí a nastaví psychiku soutěžícího. Plavání probíhá v otevřené, slané nebo sladké vodě na vzdálenosti od 750 metrů ve sprint triatlonu po čtyři kilometry v ironmanu. Výbornou tréninkovou pomůckou v EnduranceLab je Endless Pool – bazén se silným protiproudem a zabudovanými kamerami nad i pod hladinou pro okamžitý rozbor plavecké techniky.

 

Potřebné vybavení: neopreny, čepice, brýle, neoprenové kukly, kombinézy.

Jak vybrat správné vybavení

Výběr vhodného neoprenu, který zajišťuje správnou termoregulaci i polohu těla, se liší podle teploty vody a plavané vzdálenosti. V příliš teplé vodě hrozí přehřátí organismu a neopren je v takovém závodu zakázaný, naopak při teplotě pod 18 stupňů Celsia jsou neoprenové obleky povinné.


Začátečníkům většinou stačí základní neopren, náročnější zákazníci si mohou podle individuálních potřeb vybrat mezi top modely neoprenů s různě silnými vrstvami zajišťujícími maximální teplotní komfort, volnost pohybu, minimální odpor vody a rychlé svlékání.


U neoprenů a plaveckých doplňků stoprocentně platí zlaté pravidlo o možnosti fyzického odzkoušení před samotným nákupem.

Naše testovací centrum

swim
  • Individuální kurzy plavání - 1. hodina zdarma
  • Profesionální vybavení
  • Možnost testování v bazénu
  • Sestavení optimální výbavy
  • Výsledky okamžitě
  • Personál profesionálů z oboru
  • Konzultace