Běh

začátečník

Přijďte si otestovat svou výkonnost a zjistit, jak jste připraveni do začátků.

pokročilý

Dokážeme vám připravit kondiční program pro celou sezónu, včetně profesionálního poradenství.

výkonostní

Jako triatlonový profesionálové si zasloužíte i speciální výbavu. Vše od trenažérů až po stravu.

O triatlonovém běhu

V běžecké části triatlonu se plně projeví kvality dosavadního tréninku, ale i dokonale vytrénovaného borce dokáže vyřadit ze hry nesprávně zvolená obuv a oblečení. Při triatlonu se často běhá bez ponožek a nohy jsou náchylnější na vznik puchýřů a odřenin. U běžecké obuvi pro triatlon je proto kromě váhy důležité též vnitřní provedení (švy, materiál, ventilace). Speciální běžecké boty na triatlon mají pro rychlé přezutí rychle dotažitelné tkaničky nebo regulační kolečko.


Oblečení pro triatlon musí splňovat požadavky pro cyklistiku i běh. Je možno zvolit buď kombinaci top + shortky nebo kombinézu vcelku. Oproti cyklistickým shortkám mají triatlonové modely méně objemnou vycpávku, aby se v nich dalo i pohodlně běžet. Kombinézy určené pro dlouhý triatlon mívají i vhodně řešené kapsy na gely či energetické tyčinky. Materiál triatlonové kombinézy musí též umožňovat rychlé oschnutí po plavecké části a ochranu proti UV záření. Kombinéza by měla dobře přiléhat, aby nekladla odpor v případě plavání bez neoprenu a neplandala při cyklistice. Neměla by nikde dřít ani po mnoha hodinách v sedle a při běhu. V EnduranceLab máme široký výběr modelů nejen pro vyšvihané svalovce, ale i pro obyčejné smrtelníky.


Potřebné vybavení: běžecká obuv

Jak vybrat správné vybavení

Pohodlná běžecká obuv je velmi důležitá pro začátečníky i pokročilé. V EnduranceLab máme k dispozici běhátko, na kterém je možné vámi zvolený model vyzkoušet a případně se poradit o vhodném řešení s odborným personálem.


V prodejně je také možné zapůjčit si sadu testovacích bot a vyrazit do nedalekého parku Stromovka.

Naše testovací centrum

swim
  • Profesionální vybavení
  • Úzka spolupráce s vědeckým pracovištěm CASRI
  • Sestavení optimální výbavy
  • Výsledky okamžitě
  • Personál profesionálů z oboru
  • Konzultace