Kolo

začátečník

Přijďte si otestovat svou výkonnost a zjistit, jak jste připraveni do začátků.

pokročilý

Dokážeme vám připravit kondiční program pro celou sezónu, včetně profesionálního poradenství.

výkonostní

Jako triatlonový profesionálové si zasloužíte i speciální výbavu. Vše od trenažérů až po stravu.

O triatlonové cyklistice

Cyklistická část triatlonu je sice nejdelší, ale pro většinu závodníků nejsnáze zvládnutelná. Délka trasy začíná na 20 kilometrech při sprint triatlonu a končí 180 kilometry při Ironmanovi. Úspěch sice závisí i na technice, ale hlavně na fyzické kondici a naježděných objemech v trénincích.


Triatlonový speciál se od silničního kola liší v geometrii rámu, jezdec je více posunutý dopředu, namísto klasického držení se řídítek leží na hrazdě a šlape pod sebe. Kolo i posed se velmi podobají silničním časovkářům, ovšem triatlonové speciály nejsou svázány přísnými parametry Mezinárodní cyklistické unie.


Potřebné vybavení: triatlonové speciály, triatlonové hrazdy, aerodynamické láhve, přilby, tretry

Jak vybrat správné vybavení

Pro docílení nejmenšího odporu vzduchu při zachování komfortu jízdy a efektivity šlapání je nejdůležitější jezdcův posed. Při cyklistické části triatlonu je třeba mít na paměti, že závodník musí být po sesednutí z kola ještě schopen absolvovat běh. Vhodná volba triatlonové hrazdy umožňuje nastavit ideální poměr mezi aerodynamikou a komfortem posedu. Triatlonové speciály běžně disponují zabudovanou hrazdou, pokud ale začínáte se silničním kolem, na které jste zvyklí, není nic jednoduššího než si hrazdu pro potřeby závodů dokoupit a instalovat.


Nášlapné pedály a cyklistické tretry ocení závodníci všech výkonnostních kategorií. Speciální triatlonové tretry ušetří čas při přezouvání v depu.


V případě zájmu lze v EnduranceLab domluvit zapůjčení triatlonového speciálu.

Naše testovací centrum

swim
  • Profesionální vybavení
  • Po dohodě zprostředkování nastavení posedu metodou Retul či BGfit
  • Sestavení optimální výbavy
  • Výsledky okamžitě
  • Personál profesionálů z oboru
  • Konzultace